Ważne informacje przed zakupem Aparatu słuchowego

Z uwagi na specyfikę sklepu internetowego sluchonline.pl prosimy naszych Klientów o zapoznanie się z informacjami jak bezpiecznie zakupić właściwy aparat słuchowy.

1.

Bardzo ważnym etapem w zakupie aparatu słuchowego jest wykonanie badania słuchu czyli audiometrii tonalnej w postaci wykresu na audiogramie. Takie badanie można najczęściej wykonać w przychodni w której przyjmuje laryngolog.

Przykładowy wynik audiometrii dla obu uszu przedstawiamy poniżej

Audiogram

2.

Wyboru aparatów słuchowych możemy dokonać z trzech następujących rodzajów:

 • zausznych (do połączenia z wkładką uszną),
 • zausznych ze słuchawką Ric (w połączeniu ze słuchawką o mocy S, M, P w zależności od ubytku słuchu)
 • wewnątrzusznych (z zastosowaniem technologii kopułek click sleeve).

Wyboru aparatów słuchowych możemy również dokonać stosując kryterium poziomu technologicznego. Każdy producent stosuje własne nazewnictwo i kryteria przypisywania dla określonego poziomu. Aparaty możemy podzielić jednak ogólnie na cztery klasy:

 • podstawową
 • średnią
 • wyższą
 • najwyższą

Na podstawie wyniku badania wybierają Państwo w naszym sklepie również wzmocnienie pasujące do Państwa ubytku słuchu. Wykonujemy to rysując przerywaną linię w najniższym punkcie badania.

Audiogram Ubytek

Dla przykładowo podanego wyniku badania ubytek słuchu w najniżej położonym punkcie wynosi 70 dB. Szukamy wówczas w wyszukiwarce aparatów słuchowych do ubytku słuchu tych do 75 dB i wyższych.

Jeżeli najniżej położony punkt wynosiłby np. 90 dB powinno się wyszukiwać aparatów do 95 dB i wyższych.

3.

Wynik Państwa badania słuchu należy wysłać w pliku po dokonaniu zakupu aparatu (zakładka kontakt). W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do wyboru konkretnego modelu służymy fachową poradą (kontakt telefoniczny: +48 883100483 lub e-mail: sklep@sluchonline.pl). Jeżeli ubytek słuchu dotyczy obojga uszu a zakupujecie Państwo aparat tylko na jedno z nich, prosimy o podanie strony po której będzie noszony aparat słuchowy. Załączony plik może być skanem lub zdjęciem wyniku badania. Jeżeli posiadają Państwo dodatkowo wynik zrozumienia mowy prosimy również o przesłanie.

Prosimy również przygotować się na następujące przykładowe pytania:

 • Jak długo występują problemy ze słuchem?
 • Czy występują jakieś wycieki z ucha?
 • Czy były jakieś urazy lub operacje ucha?
 • Czy jest u Państwa problem z nadmiernym gromadzeniem się woskowiny?
 • Czy przyjmują Państwo stale jakieś leki mogące wpływać na stan słuchu?
 • Czy chorują Państwo na schorzenia typu cukrzyca, miażdżyca?

4.

Po dokonaniu zakupu protetyk słuchu wczytuje Państwa wynik badania do ustawień zakupionego aparatu słuchowego. Dopasowujemy aparat słuchowy do indywidualnego wysłanego wyniku badania tak aby aparat był dla Państwa bezpieczny i wygodny w użytkowaniu.

5.

Niezwłocznie po zaksięgowaniu płatności na koncie zostanie do Państwa wysłany aparat (jednak nie później niż w ciągu 14 dni) wraz z niezbędnymi akcesoriami (3-letnia gwarancja producenta, instrukcja obsługi, 6szt. baterii, kopułki 3 rozmiarów, podstawowe środki czystości)

W przesyłce znajdą Państwo szczegółową instrukcję przygotowaną przez naszego protetyka słuchu jak dokładnie używać aparatu słuchowego i jak będzie przebiegać rehabilitacja słuchu. Przyzwyczajanie się do noszenia aparatów słuchowych może zająć nieco czasu. Jest to proces podobny do dostosowywania się do nowych okularów czy protezy zębowej. Każdy organizm podchodzi do oswajania się z jakąkolwiek protezą indywidualnie. W przypadku większości ludzi okres dostosowania do ich pierwszego aparatu słuchowego trwa około jednego do trzech miesięcy. Nie należy się jednak zniechęcać. Warto poświęcić ten czas i podjąć starania, aby móc znów usłyszeć najbliższych.